BOLŞEVİK PARTİ sitesine hoş geldiniz...

Değerli Ziyaretçimiz,

Bolşevik Parti’miz Kuzey Kürdistan ve Türkiye’de Marksizm-Leninizmi işçi sınıfı ve emekçi yığınlar içinde yaygınlaştırarak, işçi sınıfı ve emekçi yığınların bilinçlendirilmesi ve örgütlenmesinin aracıdır. O, işçi sınıfı ve emekçi yığınların örgütlü gücü tarafından gerçekleştirilecek BOLŞEVİK DEVRİM’in aracıdır.

Partimiz kurulduğu 1981 yılından bu yana PROLETER DÜNYA DEVRİMİ’nin Kuzey Kürdistan ve Türkiye’deki öncü müfrezesi olarak işçi sınıfı ve emekçi yığınlar içinde Marksist Leninist çizgisi temelinde faaliyet yürütmekte, BOLŞEVİK PARTİ’lerin ülkelerimizde İNŞASI’nda adım adım ilerlemektedir.

Şimdi İnternet ortamında da, sizinle beraberiz.

Bundan böyle bu sitemiz üzerinden partimizin güncel siyasi gelişmeler konusunda görüşlerini, açıklamalarını bulabilirsiniz. Bunun için sitemizin anasayfasının sağ sütununda Güncel bölümüne bakınız.

Partimizin tarihi, gelişmesi konusunda bilgi edinmek istiyorsanız, "Biz Kimiz?" broşüründe istediğiniz bilgilere ulaşabilirsiniz.

Partimizin yapısı, işleyişi hakkında bilgi edinmek isterseniz "Bolşevik Parti Tüzüğü"’ne bakınız.

Partimizin Kimi Temel Belgeleri, beş alt başlık altında sitemizde yer almaktadır.

Kimi Temel Belgeler bölümünün bir alt başlığı Konferans ve Kongreler'dir. Bu alt başlık altında partimizin tarihinde şimdiye kadar yapılmış olan konferans ve kongrelerin belgelerine ulaşabilirsiniz. Bu bölümde henüz aktif olmayan belgeler süreç içinde pdf belgeleri olarak sitemize yerleştirilecektir.

Bolşevik Partimiz, TC devletinin çok uluslu bir devlet olduğu, Kuzey Kürdistan’ın ayrı bir ülke olduğu gerçeğinden yola çıkarak, iki ayrı bölgesel parti olarak örgütlenme modeline sahiptir: Bolşevik Parti/Kuzey Kürdistan ve Bolşevik Parti/Türkiye. Bu iki bölgesel Bolşevik Parti, Merkezi Birleşik Parti olan Bolşevik Parti (Kuzey Kürdistan-Türkiye) çatısı altında birleşmektedir.

Sitemizde Merkezi Partimizin Merkez Yayın Organı olan Bolşevik Partizan, Bolşevik Parti- Kuzey Kürdistan’ın Merkez Yayın Organı Sterka Bolşevik ve Bolşevik Parti-Türkiye’nin Merkez Yayın Organı Bolşevik Devrim’in son sayıları yanında Arşiv bölümünde bir dizi eski sayıya da ulaşabilirsiniz.

Sitemizin Arşiv bölümü şu an henüz bir çok eksiğe sahiptir. Bolşevik Partizan’ın 1. den 120. sayıya kadar olan sayılarının İçindekiler listesi sitemizde yayınlanmıştır: İçindekiler 1-90 ve İçindekiler 91-120. 120. sayıdan sonraki tüm sayıları önümüzdeki dönemde arşive yerleştireceğiz. Amacımız süreç içinde tüm dergileri arşive yerleştirmektir. Bunun yanında sitemizde şimdilik bir bölümünün yalnızca kapaklarını yayınladığımız bir dizi belgeyi de süreç içinde arşive yerleştireceğiz. Arşiv’de şu an bulunmayan şu veya bu belgeyi edinmek isteyen ziyaretçilerimiz bizimle temas kurarlarsa kendilerine istedikleri belgeyi ulaştırmaya çalışacağız.

Bizimle temas kurmak isteyenler için bu sitede yayınlanan adres ve e-mail’ler anda güncel olanlardır ve sürekli güncellenecektir. Ziyaretçilerimiz için e-mail üzerinden temasın, posta yoluyla temastan daha hızlı ve güvenli olacağını söylemek istiyoruz. E-mail yazışmalarında da Partimizin egemen güçler açısından illegal bir parti olduğunun bilincinde davranılmasını, açık ve gerçek isim ve adreslerin kullanılmamasını öneriyoruz.

Sitemizde bir de Ziyaretçi Defteri vardır. Bu defter bizim açımızdan siyasi tartışmalarda kullanılmak için açılmış ve herkesin kolaylıkla kullanabileceği bir forumdur. Bu forumun kullanılmasında ziyaretçilerden isteğimiz seviyeli, küfürsüz katkılardır. Faşist, dinci, ırkçı, seksist “katkı”ları sileceğimizin bilinmesini istiyoruz.

Sitemizde bir de yabancı diller bölümü vardır: İngilizce için En , Fransızca için Fr, Almanca için De linklerini kullanabilirsiniz. Orada da yabancı dillerde yayınlanmış kimi belgelerimiz yer almaktadır.

Yeniden hoş geldiniz diyor, Bolşevik Devrim mücadelesinde sizi de aramızda görmek dileğiyle candan selamlıyoruz.